• Výroba vencov

21.11.2023 11:20
      26.10.2023

Reagovali sme na výzvu v médiách o využívaní ekologických zdrojov pri prípravách na sviatok všetkých svätých. Pripravili sme vence z prírodných materiálov, ktoré môžu byť alternatívou pre výzdobu z obchodov vyrobenú z plastov. Spolu so žiakmi sme zhotovili nástenku, kde je opísaný rozdiel medzi tradičným sviatkom, kde si spomíname na ľudí, ktorí už s nami nie sú, a medzi sviatkom Halloween.

• Pippi Dlhá Pančucha

13.11.2023 09:14
      Zážitkové čítanie spojené s kvízom a tvorivou dielňou.

Kto by nepoznal Pippi Dlhú pančuchu, pehavé smiešne dievčatko s pančuchami rozličnej farby. Vlasy červené ako mrkva, zopnuté do dvoch tuhých vrkočov trčiacich nahor. Jej neuveriteľné dobrodružstvá, ktoré vyznievajú dramaticky aj humorne Pippi dlhú pančuchu sme predstavili žiakom zo ŠZŠ Trhovište . Po prečítaní príbehu mali deti možnosť zábavným spôsobom si overiť vedomosti a zábavnou kvízovou formou sa dozvedieť ďalšie informácie nielen o hlavnej hrdinke. Veľkej pozornosti sa tešila aj tvorivá dielňa. Deti si vlastnoručne vyrobili Pippi dlhú pančuchu podľa svojich predstáv.

Dátum: 08. 11. 2023
      Názov podujatia –Pipi Dlhá pančucha
      Forma: prezentácia spojená s tvorivou dielňou
      Cieľová skupina: žiaci  - Špeciálna základná škola Trhovište

Počet účastníkov: 15
      Zodpovední: Mgr. M. Hrehovčíková, S. Bega

• Október - mesiac úcty k starším

26.01.2024 10:06
      02.11.2023

V októbri sa žiaci prvého stupňa rozprávali o starších ľuďoch, o ich živote v minulosti, detstve, hrách, mladosti, pomoci v rodine a na poli. Uctili si svojich starších rodičov, porozprávali rôzne zážitky, vymaľovali pre nich pekné obrázky, naučili sa pár básničiek a pozreli si pekné rozprávky.

• Eko hry s prírodným materiálom

24.10.2023 09:18
      24.10.2023

Žiaci na prvom stupni využili nazbieraný prírodný materiál na vvytváranie rôznych kreatívnych eko obrázkov, vyrábali zvieratká z gaštanov, lístia, fazule, zemiakov, šišiek. Pri práci sa s pani učiteľkami rozprávali o prírode, ochrane životného prostredia a zároveň si zopakovali rečňovanky a pesničky o zvieratkách.

• Týždeň zdravej výživy

24.10.2023 10:31
      16.10.2023

Dňa 16. októbra si pripomínami deň zdravej výživy. Tejto téme sme sa venovali na vyučovacích predmetoch celý týždeň. Čítali sme články, "zavárali" ovocnú básničku, písali o zdravej zelenine, kreslili a maľovali ... Nakoniec sme spoločne zhotovili plagát Zdravá výživa = zdravá strava.