• Mesiac knihy očami detí

27.06.2023 10:15
      marec 2023

Naši žiaci si aj na hodinách VYV spomenuli na prečítané príbehy z akcií v rámci Mesiaca knihy, ako Ezopove bájky, Čin čin, Havran a líška, Korytnačka a zajac, a iné.

• Človeče nehnevaj sa

27.06.2023 10:10
      09.06.2023

2. ročník turnaja Človeče nehnevaj sa! sme zorganizovali v našej škole 09.06.2023 pre žiakov 5. a 9. ročníka. Turnaja sa zúčastnili 4 zmiešané tímy.

Finále si zahrali víťazi každého tímu. Víťazom turnaja sa stala žiačka 9.A triedy, ktorej srdečne blahoželáme. Rozhodkyňou finále bola Mgr. Janka Ihnátová.

Výsledky turnaja:

1. miesto: Nikola Kapurová, 9.A

2. miesto: Mariana Mikerová, 7.A

3. miesto: Melánia Bogárová, 6.A

4. miesto: Marián Hoľan, 6.A

Oplatilo sa bojovať o víťazstvo, víťazi boli odmenení sladkosťami.

• Deň otcov

27.06.2023 10:05
      14.06.2023

Deň otcov je medzinárodný sviatok, ktorý oslavuje otcovstvo a vzťah otca k dieťaťu. Zároveň pripomína aj to, akú dôležitú funkcíu oteckovia vo výchove detí plnia. Rovnako ako matka by sa mal aj otec starať o svoje deti, naučiť ich všetkému potrebnému, tráviť s nimi čas, byť pre nich oporou a podporiť ich v dôležitých momentoch ich života. V Slovenskej republike sa Deň otcov oslavuje tretiu nedeľu v júni. Preto sme si aj my v našej škole pripomenuli tento sviatok. Žiaci rozprávali o svojich otcoch aj o tom, ako vnímajú dôležitosť otca v rodine. Vlastnoručne urobený darček poteší otcov v nedeľu 18. júna.

27.06.2023 09:52
      22.03.2023

Už tri desaťročia je 22. marec Svetovým dňom vody. Tohoročná téma s názvom Urýchlená zmena upriamuje pozornosť na vyriešenie krízy nedostatku vody a osvety v oblasti hygieny. Kampaň s názvom Be the change, teda Buď zmenou, povzbudzuje k zmene každodenných návykov a ku šetrnejšiemu zaobchádzaniu s vodou.

Mať jednoducho k dispozícii pitnú vodu nie je samozrejmosťou ani v 21. storočí. Svetová zdravotnícka organizácia uvádza, že minulý rok zomrelo na následky zlej kvality vody a hygieny až 1,4 milióna ľudí Jeden zo štyroch ľudí, teda až 2 miliardy ľudí, po celom svete trpí nedostatkom pitnej vody. Zároveň existuje predpoklad, že do roku 2050 bude trpieť smädom až 7 miliárd ľudí.

Aj v našej škole sme urobili akciu pri tejto príležitosti a so žiakmi sme vypracovali pracovný list s témou "ako šetrne zaobchádzať s vodou". Žiaci veľmi aktívne pracovali a zapájali sa do aktivít. Akcia sa deťom páčila. Na záver žiaci svojimi prácami vyzdobili priestory školy.

• Beseda - Ochrana lesov pred požiarmi

27.06.2023 09:40
      12.05.2023

Tak ako po minulé roky aj tento rok sa v našej škole konala beseda, ktorá sa niesla v duchu ochrany prírody pred požiarmi.

Keďže svoj podiel na takto vzniknutých požiaroch majú aj deti, bolo žiakom vysvetlené ako sa majú správať v prírode.

Beseda sa konala na 1. a 2. stupni. Žiaci aktívne počúvali a komunikovali o danej téme. V závere prisľúbili, že sa v prírode budú správať disciplinovane a budú tak chrániť nie len seba ale aj zvieratá a prírodu.

Besedu viedla Mgr. Amália Košková.